Free Fresh SSH
Ankara Promosyon , promosyon ürünleri - Printable Version

+- Free Fresh SSH (http://freshssh.biz)
+-- Forum: My Category (/forum-1.html)
+--- Forum: My Forum (/forum-2.html)
+--- Thread: Ankara Promosyon , promosyon ürünleri (/thread-170017.html)

Ankara Promosyon , promosyon ürünleri - Tanitim4 - 12-05-2021 10:47 AM

Ankara Promosyon
Kişi ve firmaların tanıtım veya reklam yapmak adına kullandıkları ürünlere promosyon ürünler adı verilmektedir. Promosyon ürünlerin üzerinde isim veya firma logoları basılı olmaktadır. Bu tür ürünlerin hazırlanmasının ardından hedef kitleye dağıtılması yoluyla marka tanıtım işlemleri yapılmaktadır.

Promosyon Ürünleri Neden Önemlidir?
Hem Türkiye’de hem de dünyada yapılan araştırmalar promosyon ürünlerin markanın adını hatırlatma noktasında yüzde yüze ulaşan olumlu sonuçlar verdiğini göstermiştir. Hatta, televizyon ve radyo gibi reklam seçeneklerine kıyasla promosyon ürünlerin daha etkili olduğu kanıtlanmıştır. Ürün alma konusunda fikri olan tüketiciler; promosyon ürünleri gördükleri takdirde bu kararlarını daha kısa sürede eyleme dönüştürürler.

Karadeniz Promosyon Olarak her zaman kaliteli ürün uygun fiyat politikasını benimsedik.

Promosyon ürünleri seçiminde birtakım kriterlerin dikkate alınması gerekir.

Ankara promosyon malzemesi yaptırma sebebi net bir şekilde belli olmalıdır.
Promosyon ürününün firmanın bağlı olduğu sektöre uygun olması gerekir.
Promosyon ürününün sayısı ne çok az ne de çok fazla olmaktadır.
Dağıtım yapılacak yere göre promosyon malzemesi yaptırılmalıdır.
Promosyon ürünü işlevsel olmalıdır. Bir başka deyişle, hediye edileceği kitlenin işine yarayacak bir ürün olmalıdır.
Promosyon ürünü seçimi sırasında özgün olunmalıdır. Sektördeki rakip firmaların hangi ürünleri tercih ettiğine bakılmalıdır. Onlar ile aynı ürünler tercih edilmemelidir. Örneğin, herkes ajanda hediye ediyorsa sizin anahtarlık hediye etmeniz daha çok müşterinin sizi seçmesini sağlayacaktır.
Ankara promosyon ürünü seçiminde firmanın ürüne uygun bir bütçe belirlemesi şarttır. Son olarak, firmanın amacına en uygun ürün olmalıdır.